Lietuvos piligrimų bendrija Choose english language English Scegli la lingua italiano Italiano Pasirinkite lietuvių kalbą Lietuvių
Forumas | Nuorodos | Kontaktai
 
--KAIŠIADORIŲ VYSKUPIJA--

Apklausos

Rezultatai | Buvusios apklausos

Parama

Skirkite 2 proc. pajamų mokesčio Lietuvos piligrimų bendrijai ir piligrimams

Projektai

Facebook

 

Kazokiškės

Kazokiškės – gyvenvietė Elektrėnų savivaldybėje, 6 km į šiaurę nuo Vievio. Kaime yra Švč. Mergelės Marijos Nugalėtojos bažnyčia, kuri dominikonų pastatyta 1609 m. (buvusi Paparčių dominikonų rezidencija). Dominikonas Liudvikas Skickis apie 1680 m. į bažnyčią iš Italijos atsigabeno Švč. Mergelės Marijos Nugalėtojos paveikslo kopiją (originalas yra Neapolyje). Apie 1700 m. paveikslas pradėjo garsėti stebuklingais išgijimais ir malonėmis. Jis buvo papuoštas brangiais aptaisais, kurie 1743 m. per Šv. Kalėdas pavogti. Vagį – vietos gyventoją – sugavo ir nuteisė myriop. Deja, dabartiniai metalo aptaisai – iš vėlesnių laikų. Šventas paveikslas yra centriniame bažnyčios altoriuje, pridengtas kitu paveikslu. Viename iš šoninių altorių kabo šv. Kazimiero paveikslas, kuriame šventasis pavaizduotas kaip sarmatišku kostiumu vilkintis didikas. Bažnyčioje yra dar keletas XVIII a. paveikslų.

 

1783-1790 m. bažnyčia rekonstruota ir įgavo dabartinės išvaizdos bruožus. Manoma, kad rekonstrukcija atlikta pagal lietuvių architekto, vieno iš lietuviškojo klasicizmo kūrėjų, Augustino Kosakausko (1737-1803) projektą. Tinkuoto mūro bažnyčia stačiakampio plano, bebokštė, jos priekinė žemutinė dalis ankstyvojo klasicizmo, o frontono viršus (išlikęs iš senosios bažnyčios) – vėlyvojo  baroko stiliaus. Šventoriaus tvora akmenų mūro. Šalia vartų – tinkuoto mūro varpinė. Šventoriuje yra senos kapinės.

Daugiausiai Kazokiškės piligrimų buvo lankomos per Sekmines. Popiežius Pijus VI bule 1789 m. suteikė galią vyskupui Masalskiui per Sekmines suteikti 3 dienų atlaidus.

Deja, 2007 m. nepaisant vietos gyventojų ir visuomenės pasipriešinimo netoli šios šventos vietos atidarytas regioninis Kazokiškių sąvartynas. Šventojoje vietoje iškilęs sąvartynas tapo visos Vilniaus apskrities sąvartynu.

 

 

Virtuali kelionė po Kazokiškių bažnyčią: http://www.vievioparapija.eu/kazokiskes

 

©Lietuvos piligrimų bendrija, 2004 - 2024 | Darius Liutikas, +370 614 94092