Lietuvos piligrimų bendrija Choose english language English Scegli la lingua italiano Italiano Pasirinkite lietuvių kalbą Lietuvių
Forumas | Nuorodos | Kontaktai
 
--PANEVĖŽIO VYSKUPIJA--

Apklausos

Rezultatai | Buvusios apklausos

Parama

Skirkite 2 proc. pajamų mokesčio Lietuvos piligrimų bendrijai ir piligrimams

Projektai

Facebook

 

Imbradas

Imbradas – kaimas Zarasų rajone, 10 km į šiaurės vakarus nuo Zarasų. Seniūnijos centras. Yra Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčia.

1967 m. birželio 30 d. Albina Skvarčinskaitė (16 m.) su pusbroliu Juozu Kriaukliu (15 m.) prieš pat vidurnaktį iš savo giminaičių, gyvenančių Meriškėlių kaime, motociklu važiavo namo į buvusį Kvintiškių kaimą. Nuo kalniuko prie kryžiaus pamatė ant Ilgio ežero šviesą. Pamanė, kad mašina atvažiuoja, bet šviesa neartėjo. Važiuodami per tiltelį, pamatė ant sutrūnijusio polio stovinčią jauną, gražią mergaitę, vilkinčia balta suknele su palerina viršuje. Jos plaukai buvo auksiniai, vieną ranką laikė pakėlusi prie širdies, kita buvo nuleista. Mergaitė žiūrėjo į juos. Albina ir Juozas išsigando, motociklas užgeso, per tiltelį motociklu prariedėjo. Užsivedus motociklui ir pravažiavus toliau, sustojo ir klausė vienas kito apie matytą reginį, abiejų matytas vaizdas sutapo. Grįžusi namo, Albina papasakojo mamai.

Po kurio laiko, Albina susapnavo tą pačią mergaitę balta suknele jau kaip Šv. Mariją. Ji paklausė: “Kodėl tu tyli, kodėl nesakai žmonėms?” Marija verkė. Vėliau Albina papasakojo zakrastijonui, o jis – Imbrado klebonui kunigui Jonui Jatuliui. Netrukus sužinojo visi parapijiečiai, kad buvo stebuklas, tam pritarė ir klebonas.

Tarybiniais laikais saugumui labai nepatiko, kad čia pradėjo rinktis žmonės, ieškodami Dievo malonės, milicija neleisdavo vykti į šią vietą, išvydavo, statė užkardas, griovė statomus kryžius, sodindavo žmones į autobusus, išvešdavo tolyn ir paleisdavo, kad tik žmonės nesimelstų šioje vietoje. Jei šis apsireiškimas būtų ne iš Dievo, visa tai savaime sunyktų, tačiau jokia galybė šios vietos šventumo nesunaikins. Praėjus keletui metų nuo apsireiškimo iki šiol, per pasirodymo metines, žmonės mato saulės stebuklą. Liudininkai pasakoja, kad tekant saulei, ji ima judėti, suktis, keisti spalvas, kartais mato kryžių, nukryžiuotąjį, Mariją, ostiją, monstranciją ir kitas figūras.

Žmonės yra patyrę stebuklus šioje vietoje iš Dievo Motinos, melsdamiesi šioje vietoje ir vartodami Ilgio vandenį. Daugelis žmonių jaučia šios vietos šventumą, čia gera pabūti, pasimelsti, pamąstyti rimtyje, pasinerti į savo slapčiausią mintį. Į tokias vietas norisi sugrįžti vėl ir vėl.

Šioje vietoje pastatyta Mergelių Mergelės garbei skirta koplyčia. Koplyčios pamatus 2002-10-05 pašventino Panevėžio vyskupas Jonas Kauneckas, o 2014 m. birželio 30 d. pašventinta ir pati koplyčia.

http://panevezys.lcn.lt/dekanatai/zarasu/imbradas/

 

MIELI PILIGRIMAI!

Piligriminės grupės atvykę su kunigu, pageidaujančios aukoti Šv. Mišias koplyčioje, prašome susisiekti:

Koplyčios rektorius kun. R. Kavaliauskas (Zarasai) 8687 57969

Imbrado parapijos klebonas kun. S. Tamulionis (Antazavė) 8616 90115

Imbrado seniūnas V. Žalkauskas (Imbradas)  8616 16063

 

 

 

 

©Lietuvos piligrimų bendrija, 2004 - 2024 | Darius Liutikas, +370 614 94092