Lietuvos piligrimų bendrija Choose english language English Scegli la lingua italiano Italiano Pasirinkite lietuvių kalbą Lietuvių
Forumas | Nuorodos | Kontaktai
 
--VILKAVIŠKIO VYSKUPIJA--

Apklausos

Rezultatai | Buvusios apklausos

Parama

Skirkite 2 proc. pajamų mokesčio Lietuvos piligrimų bendrijai ir piligrimams

Projektai

Facebook

 

Alksnėnai

Alksnėnai – bažnytkaimis prie Šešupės intako Alksnės, 10 km į šiaurės rytus nuo Vilkaviškio (6 km į vakarus nuo Pilviškių, apie 1,5 km nuo Kauno-Virbalio geležinkelio linijos). Prie Alksnės stovėjo nedidelis dvaras, į pietus nuo jo 1867 m. pastatyta medinė koplyčia. Ją padidinus įrengta medinė, paprastų formų Švč. Mergelės Marijos bažnyčia (1925 m.), kurios puošmena yra varpinės bokštas ir šventoriaus vartai. Iš dailės kūrinių išsiskiria XIX a. vietos meistro nutapyti monumentalių formų apaštalų Petro ir Pauliaus atvaizdai, įtaisyti palubėje, abipus didžiojo altoriaus, ir XVI a. statula – vadinamoji Alksnėnų Madona, išskobta iš beržo ir nudažyta. Statula veikiausiai buvo atgabenta iš Prūsijos, kur įsigalint reformacijai iš bažnyčių pašalinta daug dailės kūrinių. Tačiau vietos gyventojai pasakoja, kad ji stebuklingai atsiradusi Alksnėnų karčemininko žydo klojime. Žydas perdavęs ją katalikams. Statulą mėginta gabenti į Vilkaviškį, bet ji vis grįždavusi atgal. Tikra tai, kad 1867 m. Madona stovėjo Alksnėnų koplyčios altoriuje. Apie jos pripažinimą stebuklinga liudija paaukoti votai (pagal G. Jankevičiūtė, “Lietuva”, R. Paknio leidykla, 2006).

Alksnėnai lankomi dėl Mažučių šaltinėlio, kurio vanduo nuo seno garsėja turintis stebuklingų galių. Šaltinis, su šalia pastatyta koplytėle, yra 2 km. nuo Alksnėnų.

©Lietuvos piligrimų bendrija, 2004 - 2023 | Darius Liutikas, +370 614 94092