Lietuvos piligrimų bendrija Choose english language English Scegli la lingua italiano Italiano Pasirinkite lietuvių kalbą Lietuvių
Forumas | Nuorodos | Kontaktai
 
Apklausos

Rezultatai | Buvusios apklausos

Parama

Skirkite 2 proc. pajamų mokesčio Lietuvos piligrimų bendrijai ir piligrimams

Projektai

Facebook

 

Filmai piligrimui

Dokumentinis filmas „Piligrimystės vietos Lietuvoje

  

Dokumentinis filmas „Piligrimystės vietos Lietuvoje“ apžvelgia pagrindines Lietuvos krikščioniškos piligrimystės vietas (Kryžių kalną, Vilniaus arkikatedrą, Vilniaus Aušros vartus, Šiluvą, Trakus, Kauno šventoves, Vilniaus Kalvarijas, Keturnaujieną, Kryžius), Jono Pauliaus II piligrimų kelią. Filmo įžangoje aptariamos piligriminės kelionės į vietas, susijusias su Kristumi, Švč. Mergele Marija ir šventaisiais.

Filmo premjera 2012 m. balandžio 1 d. per Lietuvos televiziją. 55 min. filmas išleistas ir DVD formatu. Įgarsinimas lietuvių k., subtitrai - lietuvių, anglų, lenkų ir italų kalbomis.

© Lietuvos piligrimų bendrija, 2012. Filmo scenarijaus autoriai: Darius Liutikas ir Dalius Ramanauskas. Filmą kūrė Dalius Ramanauskas.

_______________________________________________________________________________________________________________________________

 Meninis filmas „Kelias“ (The Way)

 

Filmas pasakoja apie kelią į Santjago de Kompostelą (Ispanija). Martin Sheen vaidina Amerikos daktarą Tomą Avery, kuris atvyksta į Sen Žan Pjė de Poro (Prancūzija) paimti tragiškai žuvusiojo savo sūnaus palaikų. Būdamas šioje vietoje Tomas nusprendžia įveikti istorinį kelią į Santjago de Kompostelą (Šv. Jokūbo kelią) taip pagerbiant sūnaus atminimą.  Eidamas šiuo keliu, Tomas sutinka kitus piligrimus iš viso pasaulio, kurie ieško atsakymų į jiems svarbius gyvenimo klausimus...

Filmo premjera įvyko 2010 m. rugsėjo mėn. Trukmė 123 min.

Filmą kūrė: Filmax, Elixir Films. Filmo režisierius Emilio Estevez, filme vaidina Martin Sheen, Emilio Estevez, Yorick van Wageningen, Deborah Kara Unger ir kt.

 

 


 

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Dokumentinis filmas "SAPNUOJU, KAD EINU" (90 min.).

2010 m. sausio 5 d. rytą vienas iš savo namų Vilniuje į Santiago de Compostela miestą Ispanijoje iškeliavo režisierius Jokūbas Vilius Tūras. 4500 km piligriminės kelionės maršrutas driekėsi per Lenkiją, Vokietiją, Čekiją, Šveicariją, o Prancūzijoje ir Ispanijoje įsiliejo į Šv. Jokūbo kelią, kuriuo nuo tryliktojo amžiaus piligrimai traukdavo nusilenkti Šv. Jokūbo palaikams, palaidotiems Santiago de Compostela katedroje.

”Sapnuoju, kad einu” yra kelio filmas, kuriame pagrindinis herojus bando atsakyti į klausimą “KODĖL” jis pusei metų pėsčiomis išėjo nuo savo namų iki Ispanijos ir paliko žmoną su mažu vaiku. Šis filmas tai bandymas įrodyti, kad eiti kasdien per šalčius, pūgas, lietų, karštį ir per pusmetį nužygiuoti 4500 km yra įmanoma. Tai dienoraštis apie kelionę į save ir bandymas įrodyti, kad sau atleisti įmanoma. Tai filmas apie destrukciją, vertybes, mirtį, gyvenimą, neviltį ir tikėjimą. Tai bandymas įrodyti, kad tokia kelionė prasminga.

 

 

Pasiekęs Santiago de Compostelą liepos 25-ąją, sekmadienį, kuomet buvo švenčiama Šv. Jokūbo diena, keliautojas užfiksavo vieną įspūdingiausių ispanų tautos švenčių. Ką patiria piligrimas išvargusiomis kojomis žengdamas pro Santiago de Compostela katedros vartus ir tradiciškai apkabindamas Šv. Jokūbo statulą? Režisieriui ši kelionė – tai padėkos Dievui ir atgailos kelionė. Su kokiomis mintimis, jausmais ir išgyvenimais net ir šiais laikais tūkstančiai piligrimų ne vien iš Europos, bet ir Azijos, Amerikos, įveikę bent 100 kilometrų pėsčiomis, traukia į visuotinius Šv. Jokūbo dienos atlaidus?

Filmo treileris: http://lithuanianfilms.com/dreaming-the-path/

Projekto adresas: http://www.facebook.com/CreativeDocDreamingThePath


 

©Lietuvos piligrimų bendrija, 2004 - 2024 | Darius Liutikas, +370 614 94092