Lietuvos piligrimų bendrija Choose english language English Scegli la lingua italiano Italiano Pasirinkite lietuvių kalbą Lietuvių
Forumas | Nuorodos | Kontaktai
 
Apklausos

Rezultatai | Buvusios apklausos

Parama

Skirkite 2 proc. pajamų mokesčio Lietuvos piligrimų bendrijai ir piligrimams

Projektai

Facebook

 

PILIGRIMINĖS KELIONĖS
2024
KELIONĖS Į UŽSIENĮ
Izraelis Roma Lurdas Santjago de Kompostela
Medžiugorjė Taize Piligrimystės vietos Lenkijoje Kitos kelionės

Šv. Olafo keliu 2011 m. liepa

Piligriminė kelionė Šv. Olafo keliu

 DANIJA - NORVEGIJA - ŠVEDIJA

Liepos 22-rugpjūčio 2 d,  2011 m.

Lyg tvirtovė, sauganti šiaurės vakarų Skandinaviją nuo Šiaurės jūros, Norvegija Europoje išsiskiria vienu gražiausių gamtovaizdžių. Šalies ilgis – 1752 km, ji driekiasi nuo piečiausio taško Lindesneso iki Nordkapo, kirsdama Šiaurės poliarinį ratą. Plačiausia jos vieta yra 430 km, siauriausia – vos 6 km. Šiaurės Norvegija – vidurnakčio saulės ir mirguliuojančios šiaurės pašvaistės kraštas. Pats šalies pavadinimas reiškia „kelias į šiaurę“.

Viduramžiais piligrimai leisdavosi į pavojingus žygius šiaurėn per kalnus, kad pasiektų šventąją Nidaro katedrą Trondheime. Čia ilsisi šalies globėjo šventojo Olafo Haraldsono (Olav Haraldsson) palaikai. 1061 m. Olafas Haraldsonas buvo paskelbtas suvienytos Norvegijos karaliumi. Jis užsimojo atversto šalį į krikščionybę ir to siekdamas įgijo daugybę priešų, kurie parėmė Danijos karalių Knutą. Šis, norėdamas užimti Norvegiją, 1028 m. pasiuntė pusšimtį ginkluotų laivų. Olafas buvo priverstas trauktis. Po poros metų jis sugrįžo, kad atsiimtų karalystę. Verdaleno slėnyje Stiklestade Olafas akis į akį susidūrė su savo priešu ir 1030 m. liepos 29 d. žuvo mūšyje. Jo kūnas buvo palaidotas Nidaro upės smėlingoje pakrantėje ir toje vietoje ištryško šaltinis. Prabėgus metams po karaliaus mirties nesuiręs jo kūnas buvo ekshumuotas, o jis pats paskelbtas šventuoju. Olafo kūnas keliavo iš šventovės į šventovę, kol 1090 m. buvo palaidotas Kristaus bažnyčioje, būsimosios Nidaros katedros vietoje. Urna su jo palaikais buvo lankoma piligrimų. Šiandien Kristaus bažnyčios vietoje pastatyta archaiškiausia romaninė ir gotikinė Nidaro katedra (XIV a.). Ši šventovė yra didžiausias Norvegijos viduramžių statinys, kuriame karūnuojami ir laidojami Norvegijos karaliai. Vienoje jos koplyčių saugojamos Norvegijos karališkosios brangenybės, tarp jų karaliaus, karalienės ir princo karūnos.

Stiklestadas yra viena žymiausių Norvegijos istorinių vietų. Kaip pasakoja legenda, šv. Olafo paminklas čia buvo pastatytas toje vietoje, kur naktį po mūšio pašiūrėje buvo paslėptas žuvusio karaliaus kūnas. Kasmet Olafo garbei rengiamose spektakliuose Stiklestade apsilanko apie 20 000 žiūrovų. Miestelio bažnyčios altoriaus statula, sakoma, nukalta iš akmens šalia kurio mirė šv. Olafas. Toje vietoje buvo pastatyta bažnyčia, kurią po šimtmečio pakeitė dabartinė šventovė.

Senasis piligrimų kelias dar praeitame šimtmetyje buvo atnaujintas, nužymėtas raudonais šv. Olafo kryžiais (anot legendos, tą kryžių šventasis prieš mirtį nupiešęs savo krauju), įrengtos „Šv. Olafo ganyklos – piligrimų centrai poilsiui, restauruojamos pakelės koplyčios...Ar nenorėtumėte bent trumpam tapti Olafo kelio piligrimais ir pamatyti Norvegiją kitaip?

1 DIENA Ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. Nakvynė viešbutyje.

2 DIENA Pusryčiai. Išvykstame į Vokietiją, keltas iš Rostoko į Daniją. Po pietų atvykstame į Kopenhagą, ekskursija po miestą: Karalių rūmai, senoji prieplauka, Undinėlės skulptūra. Išvykimas į Švediją. Pakeliui trumpas sustojimas prie Hamleto pilies Kronburge. Nakvynė viešbutyje pakeliui į Gioteborgą.

3 DIENA Pusryčiai. Kelionė į Norvegiją. Atvykstame į Oslą. Po pietų ekskursija po sostinę Oslą: Rotušė, kurioje įteikiamos Nobelio premijos, Karaliaus rūmai, nuostabus Vigelando skulptūrų parkas, senovinis Akerhus fortas. Eidami žymiausia ir judriausia Norvegijos arterija – Karlo Johano gatve apžiūrite Katedrą, Parlamento rūmus, Universiteto pastatų ansamblį, ant kalvos įsikūrusius neoklasicistinius Karalių rūmus, moderniąją Rotušę, senovinį Akerhus fortą, Akerbriugės prieplauką, kurioje gausu parduotuvių, restoranų, kavinių. Nakvynė viešbutyje.

4 DIENA Pusryčiai. Lankome garsiausius Oslo muziejus Bygdoj saloje:Vikingų, „Framo“, „Kon Tiki“ laivų muziejus. Išvykstame į Vakarų Norvegijos sostinę Bergeną. Kelionė Numedalio slėniu. Kylame į kalnus, sustojame aukštikalnėse, kur vyrauja tundrinė augmenija. Nuo kalnų leidžiamės įspūdingais serpentinais. Toliau keliaujame palei Eid fiordą. Sustojame prie Voringo ir plačiausio Norvegijoje Tvindes krioklių. Atvykstame į Bergeną. Nakvynė kempingo kotedžuose.

5 DIENA Pusryčiai. Ekskursija po Bergeno senamiestį: žuvų turgus, Brygenas-     didžiausias Šiaurės Europoje viduramžių medinių pastatų kvartalas, Karalių rūmai ir kt. Keliamės funikulieriumi į apžvalgos aikštelę (pagal pageidavimą), iš kurios atsiveria nuostabus vaizdas į Bergeną ir fiordą. Apie 19 val. išvykstame iš Bergeno. Kelionė palei ilgiausią, giliausią ir gražiausią pasaulyje Sognes fiordą. Keliamės keltu iš Oppedall į Lavik. Nakvynė kempingo kotedžuose.

6 DIENA Pusryčiai. Kelionė link Jostedalio ledyno. Sustojame Jostedalio ledyno   nacionaliniame parke. Pėsčiomis keliaujame ypač įspūdingu keliu prie amžinojo ledyno, gėrimės nepaprastu jo grožiu. Toliau vykstame į Geirangerį. Nakvyne kempingo kotedžuose.

7 DIENA Pusryčiai. Plaukiojame laivu viename iš siauriausių ir gražiausių Norvegijos fiordų - Geirangerio fiordu. Kelionė iš Geirangerio į Eidsdalio kaimelį vaizdinguoju Erelių keliu. Persikeliame keltu per Nurdalio fiordą iš Eidsdalio į Lingę. Toliau kelionę tęsiame sustodami kalnų panoraminėse aikštelėse. Nusileidžiame nuo kalnų Trolstigeno keliu („Trolių Kopėčiomis“). Vykstame į Alesundą. Nakvynė kempingo kotedžuose.

8 DIENA Pusryčiai. Vykstame į Afarnes, persikeliame keltu per Langfiordą į Solnesetą. Trumpam sustojame Moldės mieste. Keliaujame garsiuoju Atlanto keliu, vedančiu tiltais, jungiančiais salas, sustojant gražiausiose Atlanto vandenyno panoraminėse aikštelėse. Persikeliame keltu iš Bremsnes į Kristiansundą, įsikūrusį Frei saloje, vadinamą vartais į Atlantą. Kelionę tęsiame link istorinės Norvegijos sostinės –Trondheimo. Keliamės keltu iš Kanestraum į Halsą. Atvykstame į Trondheimą. Nakvynė kempingo kotedžuose.

9 DIENA Pusryčiai. Lankome Trondheimą, viduramžiais dėl čia plūstančių piligrimų  vadintą Šiaurės Jeruzale. Aplankome garsiąją:Nidaros katedrą- šiauriausią Europos piligrimų lankomą vietą, kur buvo karūnuotas ir palaidotas šventasis norvegų karalius Olavas Tai ilgiausia katedra Šiaurės Europoje, kurioje šalia šv. Olavo buvo saugomos brangios relikvijos iš Šventos Žemės. Senamiestis, mediniai karališkieji rūmai, turgaus krantinė. Išvykstame į Stiklestadą. Tai viena žymiausių Norvegijos istorinių vietų. Šv. Olafo paminklas, Stiklestado bažnyčia, Verdalio muziejus – ūkis. Nakvynė kempingo kotedžuose.

10 DIENA Pusryčiai.Atvykstame į Stokholmą. Ekskursija autobusu: “Gamla Stan“- senamiestis, miesto Rotušė, Karaliaus rūmai, Parlamentas, Ridalholem bažnyčia - Švedijos karalių panteonas nuo karaliaus Gustavo III Vazos laikų, Didžioji katedra, Drotningsgatan – Stokholmo prekybinė gatvė ir kt. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje Stokholme.

11 DIENA Pusryčiai. Tęsiame kelionę į Stokholmą: Vazos laivas muziejaus lankymas. Laisvas laikas centrinėje pėsčiųjų gatvėje. Keltas Stokholmas – Ryga. Nakvynė kelte (keturvietėse kajutėse su patogumais).

12 diena Atplaukiame į Rygą. Kelionė per Latviją į Lietuvą. atvykstame į Vilnių.

Kelionės kaina: 2500 Lt

Į kelionės kainą įskaičiuota  

  • Kelionė autobusu,
  • 10 nakvynių su pusryčiais turistinės klasės viešbučiuose ir kempingo kotedžuose,
  • kelto bilietai: Rostokas – Danija, Stokholmas - Ryga (nakvynė kajutėje),
  • kelionės vadovo paslaugos,
  • ekskursinė programa,
  • medicininių išlaidų draudimas kelionės metu,
  • kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelialapio kainą neįskaičiuoti:

  • bilietai į mokamus turistinius objektus ir plaukimus fjordais (Norvegijos kronų, Švedijos kronų, Eurų ir Danijos kronų).
  • Papildoma vieta autobuse 300 Lt.
  • Lankomiems objektams ir keltams ~ 80 EUR

Pastaba : į kelionę reikia pasiimti baltą patalynę - užvalkalus ir rankšluostį.

“Quo vadis LT”

Kelionių-renginių organizatorius  

A.  Jakšto 9-229, Vilnius ; Tel: 8 5 2314189; Mob: 8 65660504; 8 68531968 www.quovadislt.lt; el. paštas: info@quovadislt.lt

 

©Lietuvos piligrimų bendrija, 2004 - 2024 | Darius Liutikas, +370 614 94092