Libanas-Sirija
Artimųjų Rytų krikščionybės ir istorijos pėdsakais
1 DIENA Skrydis. Vilnius – Varšuva – Beirutas. Vėlai naktį atvykstame į viešbutį Beirute. Libano sostinė, dabar jau visiškai atsigavusi nuo karo, primena pietų Prancūziją prieš 35 metus: kolonijinio stiliaus namai, senoviniai taksi automobiliai ir plačiai vartojama prancūzų kalba. Nakvynė viešbutyje.
2 DIENA Pusryčiai. Išvykstame į Beit Eddiną. Mūsų kelias veda link Viduržemio jūros pakrantės Damour upės slėniu, pakyla į 850 metrų kalvą ant kurios pastatyti įspūdingi rūmai. Gražiausias rūmų vaizdas atsiveria iš netoliese esančio Deir El Qamar (Mėnulio vienuolyno) kaimelio. Beit Eddine rūmų kompleksas – tai gražiausias ankstyvojo XIX a. Libano architektūros pavyzdys. Rūmus beveik 30 metų statė Emyras Bechir El Chehab II, kuris valdė šias teritorijas daugiau nei pusė amžiaus. Trumpam užsukame į Sidoną – vieną iš seniausių finikiečių uostų, įkurtą III tūkst.pr. Kr. Miestas ne sykį minimas graikų poeto Homero ir Senąjame Testamente, sugriautas kryžiuočių, 400 metų valdytas Otomanų dinastijos. Po pietų vykstame į Aanjar (UNESCO) – armėnų kaimelį, šalia kurio plyti senasis Umajadų kultūros miestas. Aplankome VIII a tvirtovę, kitas miestelio istorines įžymybes. Baalbek (UNESCO) – unikalus senųjų romėniškų šventyklų miestas su septynių civilizacijų liekanomis. Senovėje Bekaa upės slėnio miestas buvo vadinamas Heliopoliu. Čia buvo pastatyta viena iš didžiausių šventyklų antikiniame pasaulyje iki mūsų dienų geriausiai išlikusi Libane ir priskirta prie antikinio pasaulio stebuklų. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Beirute.
3 DIENA Pusryčiai. Išvykstame į senovės finikiečių uostą Byblos prie Viduržemio jūros. Pakeliui aplankome Harissą - svarbų Libano piligrimų centrą ant aukštos kalvos, į kurią galima pasikelti keltuvu. Nuo kalvos atsiveria puiki apylinkių panorama. Tęsime savo kelionę Viduržemio jūros pakrante. Byblos (UNESCO) - tai labai senas finikiečių miestas. Žmonės čia apsigyveno jau 5000 m.pr.Kr. Apžiūrėsime senosios gyvenvietės griuvėsius, viduramžių pilį, senąją prieplauką,
Rytiniu Libano aukštumos pakraščiu, siaurais keliukais vyksime iki Libano kedrų giraitės. Pasivaikščioję po kalnus ir kedrų giraitę, keliaujame link Sirijos sienos. Jei bus galimybė, pakeliui užsuksime į Bcharre kalnų miestelį, kuriame gyveno „Pranašo“ autorius Džibranas Kalilis.
Kirtę Sirijos sieną nakvynei atvykstame į Homs miestą, kadaise vieną iš trijų svarbiausių sustojimų Šilko kelyje. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Homs.
4 DIENA Pusryčiai. Išvykstame į Krak des Chevaliers vietovę. Aplankome vieną įspūdingiausių kryžiuočių pilių, kurios arabai taip ir nepajėgė užimti. Po paskutinio pilies apgulimo, užsitęsusio mėnesį, kryžiuočiai su arabais susitarė ir tiesiog atidavė šią pilį jiems, mainais už saugų pasitraukimą. Grožėdamiesi vaizdingu kraštovaizdžiu pasiekiame Saladino pilies griuvėsius. Viena didžiausių galingojo valdovo pilių vaizdingiausioje apylinkių vietoje buvo pradėta statyti kryžiuočių, todėl ji vadinama Saladino ir Saono (kryžiuočių pilies statytojo) vardais. Nuo kalvos atsiveria platus kalnų ir tarpeklių vaizdas. Toliau keliaujame į Apmėją, prieš Aleksandro Didžiojo užkariavimą vadinta Farnake. Apmėja garsėjo kaip gražiausias helenistinis miestas rytuose. Jos kolonadų gatvė, romėnų vadinta Cardo Maximus tęsiasi beveik du kilometrus. Seleukidų imperijos laikais tai buvo vienas iš trijų svarbiausių imperijos miestų. Kelionę tęsiame į Hamą (arabiškai - tvirtovė). Tai Centrinės Sirijos šerdis ant Orontes upės kranto, penktas pagal dydį Sirijos miestas, garsėjantis savo milžiniškais vandenį semiančiais mediniais ratais (norijomis), kurių skersmuo – 20 m. Hama yra patogus šalies taškas, iš kurio galima nuvykti į kitus žymius šalies traukos objektus. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.
5 DIENA Pusryčiai. Išvykstame į šv. Simeono vienuolyną, kasmet sutraukiantį daugybę piligrimų. Legenda sako, kad Simonas Stulpininkas užsimanė išsiskirti iš kitų, ant kalno pasistatydino aukštą koloną ir ten gyveno 37 metus, o jo patarimų pasiklausti žmonės atvykdavo net iš Europos. Po mirties jam buvo pastatyta bazilika. Nuo šventyklos kalno atsiveria užburiantis vaizdas į apylinkes. Po pietų atvykstame į Alepą. Tai antras pagal dydį tradiciškas Sirijos miestas, gyvuojantis nuo 2 tūkstantmečio pr. Kr., Tai antras pagal senumą miestas Artimuosiuose Rytuose. Ekskursijos po senamiestį metu aplankome Arabų citadelę, į kurią užlipus atsiveria puiki miesto panorama. Apžiūrime Umajadų mečetė, vieną didžiausių Artimuosiuose Rytuose, turkiškas pirtis, Korano mokyklą, Didžiąją mečetę, krikščionių kvartalą ir alyvuogių muilo fabriką, kuriame muilas dar tebegaminamas rankiniu būdu. Muilas – vienas iš populiariausių Sirijos suvenyrų, todėl galėsite ne tik pamatyti, kaip jis gaminamas, bet ir nusipirkti. Senasis miesto turgus. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.
6 DIENA Pusryčiai. Išvykstame (UNESCO) link Sirijos dykumos į Palmyrą (UNESCO). Apžiūrime Romos imperijos laikais klestėjusį miestą, jungusį rytų Aziją ir Europą, kurį valdė legendinė karalienė Zenobija. Šalia didingų Romos laikų miesto griuvėsių, šventyklų kolonų ir nekropolio stūkso įspūdinga arabų pilis. Po pietų keliaujame į Malulą. - nedidelį miestelį kalnuotoje vietovėje. Jis garsus tuo, kad čia žmonės vis dar šneka biblijine aramėju kalba, kuria kalbėjo Jėzus. Aplankome du įspūdingus Graikų stačiatikių vyrų, šv. Sergijaus, ir moterų, šv. Teklės, vienuolynus.Sydnaja. Keliaudami per dykumą pasiekiame Damaską. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.
7 DIENA Pusryčiai. Lankome Sirijos sostinę – Damaską. Tai vienas iš seniausių pasaulio miestų iki šiol garsėjantis šilku, plienu, apipintas pasakomis ir legendomis. Krikščionims Damaskas – šv. Pauliaus atsivertimo miestas, musulmonams – senosios arabų imperijos sostinė su jos istorija. Karališkieji Azem rūmai, Omejadų mečetė, Tekkije mečetė, Hamidijos turgūs, Saladino mauzoliejus, krikščioniškas kvartalas su garsiaisiais vartais, šv. Ananijaus koplyčia ir šv. Pauliaus langas. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.
8 DIENA Pusryčiai. Aplankome VI a. Ezros bažnyčią, ir Bosros miestą (UNESCO), garsėjantį puikiai išsilaikiusiu romėnų amfiteatru. Po pietų išvykstame į Beirutą. Vakariene. Vėlai naktį išvykstame į oro uostą.
9 DIENA Skrydis - Beirutas – Varšuva – Vilnius.
Dėmesio! Nepamirškite į kelionę pasiimti paso, galiojančio ne trumpiau kaip 6 mėnesius nuo kelionės pradžios (pase neturi būti Izraelio vizos).
“Quo vadis LT”
Kelionių-renginių organizatorius
A. Jakšto 9-229, Vilnius ; Tel: 8 5 2314189; Mob: 8 65660504; 8 68531968 www.quovadislt.lt; el. paštas: info@quovadislt.lt