Iki Santjago de Compostelos per Čenstachovą, Taize, Lurdą
Joks kitas kelias nesuvaidino Europos istorijoje tokios reikšmės krikščioniško Europos identiteto įtvirtinimui. Ant jokio kito kelio jūs nerasite tiek daug istorijos ir kultūros paminklų. Neveltui jis yra įtrauktas į UNESCO kultūrinio žmonijos paveldo sąrašą. Istoriškai susiklostė keletas maršrutų, kurie yra vadinami Camino de Santjago. Šis kelias driekiasi per visą Kantabrijos jūros pakrantę, nuo Prancūzijos sienos rytuose iki Atlanto vandenyno vakaruose - tai piligrimų kelias (800 km), jungiantis svarbiausius istorinės reikšmės šiaurės Ispanijos miestus ir religinius centrus iki pat Santjago de Kompostelos.
Legenda teigia, kad prieš nukryžiavimą Jėzus padalijo pasaulį apaštalams, skatindamas juos kaip galima plačiau pasaulyje skleisti tiesą. Jokūbui atiteko Iberijos pusiasalis. Jis nuleliavo iki Galicijos pamokslaudamas, tačiau, atrodo, kad jam sunkiai sekėsi - jis prie naujo tikėjimo patraukė vos keletą pasekėjų. Po to, jis grįžo atgal į šv. žemę. Grįžtant Caesar Augustus mieste (dabar Saragosa) jį aplankė Mergelė Marija. Panašu, kad tai buvo jos vienintelis stebuklingas apsireiškimas jai dar gyvai esant. Ji paprašė, kad toje vietoje būtų pastatyta bažnyčia jos sūnaus atminimui ir perdavė jam stulpą, prie kurio Jėzus buvo pririštas jį plakant. Jokūbas išpildė šį prašymą ir pastatė La Iglesia de la Virgen del Pilar (iš čia populiarus ispaniškas moters vardas Pilar).
1189 m. Popiežius Aleksandras III Santiago de Compostela paskelbė šventu miestu greta Romos ir Jeruzalės. Viduramžiais visi keliai vedė į Santiago de Compostela. Pats žodis piligrimystė tapo ėjimo į Santiago sinonimu. Dantė Vita Nuova rašė, kad tie, kurie keliauja į šventą žemę vadinami alyvos šakelės nešėjais, kurie keliauja į Romą - einančiais į Romą, o piligrimų vardas priklauso tik tiems, kurie eina į Santiago.
Kartu su šimtais tūkstančių piligrimų nuo Viduramžių laikų iki mūsų dienų įsijunkime į šį gyvenimo apmąstmo kelią, nors kartą savo gyvenime praeikime per žemę kaip piligrimai...
CAMINO DE SANTJAGO
Kovo 21- balandžio 2 d, 2010 m.
Dėmesio. Kelionė į Santjago de Kompostelą su panašia programa organizuojama ir rugpjūčio 14-27 d. Tel. pasiteirauti 860667234, Reda.
1 DIENA Išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. Pakeliui apsilankysime didžiausiame ir garsiausiame Lenkijos piligrimystės centre – Čenstachovos vienuolyne. Tai pats turtingiausias Lenkijos vienuolynas, garsėjantis stebuklingu “Juodosios madonos” paveikslu.
Nakvynė viešbutyje
2 DIENA Pusryčiai. Kelionė per Vokietija. Pakeliui aplankome vieną įspūdingiausių Bavarijos miestelių Regensburgą. Trumpa pažintis su senamiesčiu: gotikinė katedra, vyskupų rūmai, viduramžiškų gatvelių labirintai. Akmeninis Regensburgo tiltas (XII a.).
Nakvynė viešbutyje
3 DIENA Pusryčiai. Kelionė per Vokietiją, Prancūziją. Atvykstame į Taize – ekumeninį jaunimo centrą.
Nakvynė Taize
4 DIENA Pusryčiai. Taize. Programa : pamaldos, diskusijos, susitikimai su krikščionišku jaunimu iš įvairiausių pasaulio šalių. Laisvas laikas meditacijai.
Nakvynė Taize
5 DIENA Pusryčiai. Taize. Programa: pamaldos, diskusijos, susitikimai su krikščionišku jaunimu iš įvairiausių pasaulio šalių. Laisvas laikas meditacijai.
Naktis autobuse
6 DIENA Ryte atvykstame i Lurdą. Tai vieta garsi Mergelės Marijos apsireiškimais ir stebuklingais išgijimais. Aplankysime Lurdo šventoves, Grotą. Po pietų ekskursija. Šv.Bernadetos namelis - muziejus. Dalyvaujame ligonių palaiminime, kituose pagal galimybes renginiuose. Vakare – žvakių procesija.
Nakvynė piligrimų tipo nakvynės namuose
7 DIENA Pusryčiai. Ryte išvykstame į Leon miestelį, įsikūrusį prie Bernesga ir Torío upių santakos, provincijos centras. Aplankome gotikinę katedrą, Šv. Izidro bažnyčią, rotušę, Guzmán rūmus, San Marcelo aikštę, Gaudi architektūros namą. Vykstame link Acra (Arzua). Pakeliui sustojame Ponferrado miestelyje esančią Templarios pilį.
Nakvynė piligrimų tipo nakvynės namuose
8 DIENA Pusryčiai. Ryte atsikėlę išeiname piligrimų keliu pėsčiomis. Einame 20 kilometrų iki Santiago de Compostela miesto. Pakeliui grožimės gamta, piligriminiais atributais. Praeiname žavų mažą Lavacolla miestelį, XII amžiaus San Lazaro bažnytėlę. Vakare ateiname į Santiago De Compostela.
Nakvynė piligrimų tipo nakvynės namuose
9 DIENA Pusryčiai. Santiago de Compostela. Per šimtmečius susiformavo tam tikri piligrimų ritualai, kurių ir šiandien daugelis piligrimų laikosi. Portico de la Gloria centre stovi kolona vaizduojanti Kristaus genealogiją - Išajo medis. Pirmiausia reikia paliesti to kolonos vidurį ir padėkoti už saugų atvykimą į Santiago, kad suvoktumėte, kiek piligrimų prieš jus jau čia dėjo ranką, atkreipkite dėmesį, jog akmeninėje kolonoje yra rankų įspaudai. Netoliese yra kuklus Maestro Mateo biustas. Sakoma, jog tris kartus su galva palietus Mateo skulptūros galvą, galima gauti iš didžio architekto kažkiek išminties. Bažnyčioje reikia eiti altoriaus link, kur yra šv. Jokūbo auksu dengta statula. Laipteliai veda už Šv. Jokūbo nugaros. Paprastai piligrimų yra daug ir reikia truputį palaukti, kol ateina pasimatymo su šv. Jokūbu momentas. Piligrimai priėję prie šv. Jokūbo, apkabina jį iš nugaros. Toliau leidžiamės į katedros kriptą, kur skrynioje yra sudėti šv. Jokūbo palaikai. Katedroje dalyvaujame pamaldose. Mišių metu yra paminima, kiek piligrimų pasiekė Santiagą dieną prieš tai. Piligrimai yra vardijami pagal tautybes. Jei norite išgirsti "Lituania", pirma reikia nueiti į Oficina del Peregrino. Kitą dieną per mišias bus paminėta, kad piligrimystę atliko lietuvis. Įspūdingiausias mišių momentas yra piligrimų pasmilkymas su milžinišku smilkytuvu (botafumeiro). Teigiama, kad Santiago katedros smilkytuvas yra didžiausias katalikų pasaulyje. Dabartinis smilkytuvas yra padarytas 1851 m. po to, kai ankstesnįjį pavogė Napoleono kareiviai. Aštuoni vyrai pasinaudodami sudėtingu virvių mechanizmu įsiūbuoja smilkytuvą, kuris pradeda judėti skersai per visą katedrą virš piligrimų galvų. Vakare apžvalginė ekskursija po Santiago de Compostela miestelį. Apžiūrime Siantiago Inmaculada, Quintana, Praterias aikštes. Santa Susanos bažnyčia bei parką, Panteoną, Šv. Martyno vienuolyną.
Naktis autobuse
10 DIENA Atykstame į Baux de Provence miestelį, esantį ant vaizdingos kalvos Alpilles regiono šerdyje įsikūręs vienas gražiausių įtvirtintų Prancūzijos miestelių. Aplankome Citadelę*, XII-XVI a. Šv.Vincento bažnyčią, tradicinių Betliejaus skulptūrėlių Santon muziejų. Poilsis prie jūros.
Nakvynė viešbutyje
11 DIENA Pusyrčiai. Milanas – Italijos ekonomikos, kultūros ir mados sostinė. Didinga penkianavė vienas gražiausių architektūros pavyzdžių Italijoje, trečia didžiausia Katedra Europoje. Pagal galimybes dalyvaujame pamaldose. Karališkoji Viktoro Emanuelio II galerija. Operos šventovė La Scala – viena garsiausių pasaulyje operų.
Nakvynė viešbutyje
12 DIENA Pusryčiai. Kelionė per Italijos Tičino kantonus, Čekiją. Vakare atvykstame į Prahą. Pageidaujantiems – vakarinis pasivaikščiojimas po Prahos sanamestį.
Nakvynė viešbutyje
13 DIENA Pusryčiai. Kelionė per Čekiją, Lenkiją. Naktį grįžtame į Lietuvą.
Keliones kaina 1650 lt
Keliones data 2010.03.21- 2010.04.02
Į kainą įskaičiuota:
- kelionė patogiu autobusu,
- 5 nakvynės turistinės klasės viešbučiuose su pusryčiais,
- 5 nakvynės piligrimų namuose,
- sveikatos draudimas kelionės metu,
- grupės vadovo - gido paslaugos,
- ekskursinė programa.
Paslaugos:
- asmeninėm išlaidom rekomenduojame turėti ~ 100-150 eurų.
Į kainą neįskaičiuota: viešojo transporto bilietai, kai autobusas dėl vairavimo ir poilsio režimo privalo stovėti.
Objektų lankymo tvarka ir bilietų kainos gali keistis.
DĖMESIO!!! Nepamirškite į kelionę pasiimti paso, galiojančio ne trumpiau nei 3 mėnesius.