Lietuvos piligrimų bendrija Choose english language English Scegli la lingua italiano Italiano Pasirinkite lietuvių kalbą Lietuvių
Forumas | Nuorodos | Kontaktai
 
Straipsniai

Apklausos

Rezultatai | Buvusios apklausos

Parama

Skirkite 2 proc. pajamų mokesčio Lietuvos piligrimų bendrijai ir piligrimams

Projektai

Facebook

 

Pasitikėjimo piligrimystė Vilniuje

Pasitikėjimo piligrimystė Vilniuje

(2009 gegužė)

Gegužės 1-3 dienomis Vilniuje vyko didžiausias šių metų renginys jaunimui - tarptautinis jaunimo Taizé susitikimas „Pasitikėjimo piligrimystė Vilniuje". Šiame susitikime dalyvavo 5-6 tūkst. jaunuolių iš Lietuvos, aplinkinių Baltijos ir tolimesnių šalių (Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Italijos, Lenkijos, Ukrainos, Baltarusijos, Rusijos ir kt.). Daugiausia jaunuolių dalyvavo iš Lenkijos, Ukrainos, Baltarusijos. Pagal užsienio svečių skaičių susitikimas buvo vienas didžiausių renginių Lietuvos tūkstantmečio ir Vilniaus - Europos kultūros sostinės metais.

Bendrų maldų, pokalbių, pietų ir vakarienės vieta tapo Vilniaus centras - senamiesčio bažnyčios, Katedros aikštė, Sereikiškių parkas. Kaip įprasta Taizé susitikimuose, daugumą svečių apsistojo pas Vilniaus miesto šeimas.
Susitikime dalyvavo Taizé bendruomenės vadovas brolis Alois, keletas kitų brolių, į teminius susitikimus buvo kviečiami dvasininkai, menininkai, rezistentai, visuomenės veikėjai, politikai. Susitikimo idėją palaikė ir jį rengiant prisidėjo Vilniaus ir visos Lietuvos stačiatikių arkivyskupas Chrizostomas bei Lietuvos liuteronų vyskupas Mindaugas Sabutis, taip pat kitos krikščionių bendruomenės ir tautinės bendrijos.

„Pasitikėjimo piligrimystė Vilniuje" nebuvo tik vienkartinis, tris dienas trukęs renginys. Ne ką menkesnės reikšmės buvo ir pasiruošimas susitikimui. Jis Vilniaus mieste ir apylinkėse prasidėjo dar 2008 metų spalį. Kiekvienoje Vilniaus parapijoje susikūrė įvairiatautės jaunimo grupės, kurios kas savaitę rinkosi bendrai maldai, aptarti organizacinio ir dvasinio pasiruošimo. Džiugu, kad Vilniaus jaunimas  atvykusiems svečiams Lietuvos sostinę pristatė kaip įdomų, šiuolaikišką, dvasingą ir svetingą miestą.

Susitikimą organizavo Taizé bendruomenė ir Vilniaus arkivyskupijos jaunimo centras.

Daugiau informacijos galite rasti internete: http://www.taize.fr/lt_article7442.html.

LPB informacija

©Lietuvos piligrimų bendrija, 2004 - 2023 | Darius Liutikas, +370 614 94092